11 czerwca Festiwal Dużych Rodzin w Ełku

Prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz 11 czerwca 2017 zaprasza mieszkańców oraz przebywających w Ełku turystów na „Festiwal Dużych Rodzin — Senior w Rodzinie”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Parkowej 12. Wstęp wolny.

Festiwal organizowany jest w partnerstwie z litewskimi miastami Alytus oraz Verena. Podczas imprezy gościć będziemy 50 osób z Litwy. Będą to członkowie dużych rodzin z miast partnerskich.
Festyn jest okazją do promowania Transgranicznego Programu Dużych Rodzin, który umożliwienia posiadaczom kart rodziny 3+ korzystanie ze zniżek w miastach partnerskich tj. Alytus, Varena i Ełk.

W programie przewidziane są występy m.in.:

[mkd_list_ordered]

1.  zespołów wokalnych Pojezierze i Kalina
  2. rodzin muzykujących
  3. zespołu Skansen Band
  4. zabawy i animacje dla dzieci, m.in.:
  5. poszukiwanie skarbów
  6. gry plenerowe
  7. malowanie twarzy,
  8. robienie małych i wielkich baniek
  9. plac zabaw z atrakcjami dla dzieci, m.in.: dmuchana zjeżdżalnia i zamek , basen z kulkami,  trampolina, kula Zorbing
  10. konkursy dla całych rodzin m.in.: karaoke, strzelanie z łuku, inne dyscypliny zręcznościowe, warsztaty tańca i wokalne, pokazy fitness i Zumba

[/mkd_list_ordered]

Przewidziano nagrody za udział w konkursach i słodkie upominki oraz dla uczestników festynu bezpłatny bigos i kiełbaska na ognisko.

źródło: UM EŁK