Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

12-latek potrącony przez samochód. Wjechał rowerem na przejście dla pieszych

Kierująca osobowym golfem potrąciła 12-latka, który wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Chłopiec trafił do szpitala, po badaniach lekarskich okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.
REKLAMA

W Ełku przy ul. Kilińskiego doszło do zdarzenia drogowego (1 sierpnia) z udziałem 12-letniego rowerzysty. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierująca osobowym golfem zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Po chwili, ruszając, potrąciła chłopca, który wjechał na przejście dla pieszych rowerem. 12-latek trafił do szpitala, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów na naszych drogach. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, ponieważ im brakuje jeszcze doświadczenia i znajomości zasad ruchu drogowego. Zwracamy się też z prośbą do rodziców i nauczycieli, by przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się. To właśnie rodzice odgrywają najważniejszą rolę w edukacji i kształtowaniu zachowań małego uczestnika ruchu. Kierowcy też muszą wykazywać szczególną czujność wobec rowerzystów i pieszych. Pamiętajmy, że w konfrontacji z samochodem pieszy czy rowerzysta ma minimalne szanse, by wyjść z niej bez szwanku. Dbajmy o siebie i szanujmy się nawzajem na drodze!

Wszystkim nam powinno zależeć na wyrobieniu dobrych nawyków dotyczących bezpieczeństwa.

Komentarze

2 Komentarze

  • Pytam się gdzie jest Policja!
    Dlaczego nie prowadzi edukacji przed końcem roku szkolnego oraz tzw:Pikniki Rowerowe przed rozpoczęciem sezonu rowerowego. Również dorosłych trzeba edukować. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. Okres wakacyjny udowadnia,że mamy mniejszą kontrolę nad dziećmi oraz czasami samych nas ponosi fantazja(głupota)! A potem dochodzi do takich sytuacji!

    • przede wszystkim to kierowców trzeba edukować. Być może to orka na ugorze… toteż dotkliwie karać, aż się czegoś nauczą. Przede wszystkim trzeba zmienić mentalność kierowców… bo oni zawsze mają prawo, zawsze mają rację… i mają bardzo niebezpieczne „narzędzie” w swoich rękach. Mogą zabić… co głoszą otwarcie. Nie mówią, że trzeba niezwykłej ostrożności, że często trzeba sobie pofolgować… po prostu, noga z gazu, telefon od ucha, przede wszystkim myśleć i przewidywać. Jazda w mieście nie jest prosta, tu wszystko jest możliwe. Zwolnij… Tu o życie chodzi… nie o takie z gry komputerowej, ale to zwyczajne.

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.