Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Radni płacą cenę za brak lojalności. Co z nimi będzie?

Hubert Górski z Lewicy, Adam Dobkowski z Platformy Obywatelskiej oraz Robert Wesołowski mogą mieć problem ze znalezieniem miejsc na listach w najbliższych wyborach do Rady Miasta Ełku. Już słychać w kuluarach, że chłopcy szukają miejsc w różnych ugrupowaniach politycznych. I to niekoniecznie zgodnych z ich poglądami.

Rzetelne analizy sytuacji politycznej w Ełku wskazują na potencjalne trudności dla Huberta Górskiego, Adama Dobkowskiego i Roberta Wesołowskiego w znalezieniu miejsc na listach wyborczych do Rady Miasta Ełku. Konflikty z macierzystymi ugrupowaniami, różnice poglądów i kontrowersje, zwłaszcza związane z udziałem w płatnej komisji alkoholowej, stanowią wyzwania dla ich pozycji.

Szukają miejsc na listach wyborczych?

Odejście Roberta Wesołowskiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości może być rezultatem różnic jego wizji politycznych lub osobistych decyzji. Jego poszukiwanie miejsc na listach wyborczych w różnych ugrupowaniach sugeruje, że może szukać nowego politycznego środowiska, które bardziej odpowiada jego wartościom lub ambicjom. Problem jest jednak w tym, że z radnym Wesołowskim nikomu po drodze nie jest.

Niepewność co do miejsca na listach Platformy Obywatelskiej może mieć również Adam Dobkowski. Nie od dziś wiadomo, że jest w konflikcie z Anną Wojciechowską. To Dobkowski w ostatnich wyborach parlamentarnych wspierał kontrkandydata obecnej posłanki, niejakiego Homzę. Kością niezgody jest też obecność Dobkowskiego w tzw. komisji alkoholowej. To w niej radni, szczególnie przychylni Tomaszowi Andrukiewiczowi, dorabiają, i to całkiem przyzwoite pieniądze.

Ta płatna komisja jest źródłem kontrowersji, zwłaszcza jeśli istnieją różnice zdań wewnątrz partii i społeczności. Ełcka Platforma Obywatelska wręcz żąda, aby Dobkowski z tej komisji zrezygnował.

Warto też przypomnieć, że 4 lipca 2022 r. Zarząd Regionu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozwiązał koło Platformy Obywatelskiej w Ełku. Swoją partyjną, wysoką, pozycję w zarządzie utracili radny Adam Dobkowski i wicestarosta ełcki Robert Dawidowski. Natomiast 19 września 2022 r. powołano nowe koło wraz z nowym zarządem.

Na listach Platformy Obywatelskiej przodować mają osoby, które są lojalne wobec swojego ugrupowania i pracują na jego rzecz. Dobkowski jest wskazywany jako członek partii na tzw. wylocie. Dlatego też mówi się, że nie będzie on miał dobrego miejsca na liście.

Hubert Górski, który jest członkiem Lewicy, także znalazł się w trudnej sytuacji politycznej. Już w trakcie kadencji szybko opuścił klub KOL-u. Wg obserwatorów i członków klubu bardziej było mu bliżej do prezydenta Ełku niż własnego ugrupowania.

Faktem jest też, że Lewica w Ełku list partyjnych budować nie zamierza. A to oznacza, że Górski nie ma skąd startować. Pozostaje mu jedynie dołączenie do innego ugrupowania lub założenie własnego komitetu wyborczego.

Słychać też, że Górski i Dobkowski mogą rozważać dołączenie do komitetu wyborczego Tomasza Osewskiego do Rady Powiatu Ełckiego, co wskazuje na możliwość zmiany lojalności politycznej. Cała sytuacja wynikać może z ambicji polityków, dla których wysoka pozycja na liście jest kluczowa dla szans na zdobycie mandatu — jakiegokolwiek.

 Renata Szymaszko

Komentarze

8 Komentarze

 • Wygrana Osewskiego niemożliwa. Ludzie mu obiecują a jak zaglosuja tylko oni wiedzą.Obietnica przytulenia Dokowskoego czy Górskiego odbiera jakiekolwiek szanse.

 • A nigdy ich więcej w samorządzie, jakimkolwiek samorządzie. Do normalnej , uczciwej pracy niech w końcu pójdą. Aktualnie na strefie zakłady poszukują na 2 lub 3 zmiany, to im dobrze zrobi, wszystkim.

  • Odśnieżanie moc może wzięliby się razem z prezydentem.

 • Pierwsze pytanie do kandydatów na radnych i radnych – co z dietami?

 • Kariera tych speców dobiegła końca ,wystarczy jeden konflikt centralny z pisiorami.Mieszkancy widzą co się dzieje i nie zagłosują na tych z chwiejnymi poglądami.

 • Wybitni ludzie bez krzty przyzwoitości.
  Łasi na stołki i dywidendy
  Dla kariery chwiejni w swoich poglądach

 • Pozycja osy jest tak słaba żaden z rozbitków nie jest mu potrzebny.Tylko go dobije.

 • A gdyby tak zabrać koryto?

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *