Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

EŁK:Kradł pieniędze z kościelnych puszek

Kara do 5 lat zbawienia wolności grozi 21-latkowi, który ukradł pieniądze ze skarbonek na ofiary oraz wota kościelne. Wartość strat została oszacowana na 800 złotych. Podejrzany przyznał się do kilku kradzieży i wyjaśnił, że robił to, bo nie ma żadnych dochodów.

Tydzień temu ełccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy z kościelnych szkatułek przeznaczonych na datki oraz korali ofiarowanych przez wiernych. Zgłaszający oszacował wartość strat na łączną sumę 800 złotych.

Kryminalni ustalili, że sprawca w sierpniu br. kilkakrotnie przychodził do kościoła i wybierał pieniądze z parafialnych skarbonek. W poniedziałek policjanci uzyskali informację, że w katedrze przebywa młody mężczyzna, który może dokonać kolejnej kradzieży. Na miejscu zastali 21-latka, który we wstępnej rozmowie przyznał się, że to on niejednokrotnie wyciągał datki z kościelnych puszek.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili wczoraj mieszkańcowi Ełku zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Powiedział policjantom, że nie miał pieniędzy na codzienne życie, dlatego wpadł na pomysł, żeby ukraść je z kościoła. Natomiast korale zabrał z kościelnego ołtarza, bo sądził, że to perły i wydawały mu się bardzo cenne.

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze