Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Nastolatkowie malowali sprayem po wiadukcie – zareagował przechodzień

14 i 15-latek malowali elewację wiaduktu farbą w sprayu. Zareagował zaniepokojony mieszkaniec Ełku, który szybko zadzwonił pod numer alarmowy. Dzięki temu interweniujący policjanci zastali na miejscu zdarzenia chłopaków niszczących mienie. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Szybka reakcja na wandalizm jest bardzo ważna. Taką reakcją wykazał się mężczyzna, który wczoraj (09.08.2022 r.) zauważył w Ełku chłopaków malujących farbą w sprayu wiadukt.


Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy. W reakcji na to zgłoszenie policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zastali pod wiaduktem dwóch nieletnich: 14 i 15-latka. Nastolatkowie mieli w plecaku cztery puszki kolorowej farby w sprayu. Policjanci ustalili, że chłopcy wykonali na elewacji wiaduktu kilka rysunków i napisów. Teraz będą ustalane szczegóły tej sprawy i szacowany koszt zniszczonego mienia. 
 
Ważne, aby szybko reagować w przypadku zauważenia jakichkolwiek przejawów wandalizmu. Niszczenie mienia służącego wszystkim mieszkańcom jest wyjątkowo bulwersujące. Jednym z najskuteczniejszych sposobów przeciwdziałania tego typu działaniom jest czujne oko mieszkańców, którzy widząc niepokojące zachowanie osób, zawiadomią odpowiednie służby, co może pozwolić na zatrzymanie dewastatorów na gorącym uczynku.
REKLAMA
Komentarze

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.