Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
Ministerstwo Zdrowia @MZ_GOV_PL

Niedzielski: rekomendacja noszenia maseczek będzie zawsze formułowana ze strony ministra zdrowia

Decyzje dotyczące noszenia maseczek w przestrzeni publicznych będą podejmowane, ale rekomendacja ich noszenia będzie zawsze formułowana ze strony ministra zdrowia i ekspertów – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. „Po to, żebyśmy zaczęli bardziej oswajać możliwość życia z covidem w tle” – dodał.

Minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany w środę na konferencji prasowej, czy – jeśli sytuacja na to pozwoli – w marcu maseczki nie będą już obowiązkowe w tych miejscach, w których obecnie są.

Minister podkreślił, że jednym z obostrzeń jest noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych, co dotyczy w szczególności transportu publicznego, ale również innych przestrzeni publicznych.

„Na tę chwilę to element, który zapewnia bezpieczeństwo epidemiczne” – powiedział. „Stosowanie reguły DDM jest fundamentalną regułą pozwalającą na walkę z epidemią” – podkreślił.

„Jeżeli chodzi o restrykcje dotyczące maseczek, to można myśleć, że w pewnej perspektywie takie decyzje będą podejmowane, ale wyraźnie chcę zaznaczyć, że pewna rekomendacja noszenia maseczek – szczególnie w przestrzeniach publicznych – będzie ze strony ministra zdrowia i ekspertów – zawsze formułowana” – zapowiedział.

„Po to, żebyśmy zaczęli bardziej oswajać możliwość życia z covidem w tle, po to, żeby czuć się bezpiecznie” – dodał. (PAP)

Autorki: Daria Kania, Katarzyna Herbut

Komentarze