Lada dzień rozpocznie się Runmageddon Ełk. A wraz z nim: ekscytująca, sportowa zabawa w towarzystwie Runmageddończyków z całej Polski, szansa dla na przeżycie niecodziennej przygody, bieg o puchar Prezydenta Miasta, a do tego moc atrakcji czekających na kibiców i majówkowiczów.
Podczas majowego festiwalu Runmageddonu w Ełku tysiące żądnych sportowych wyzwań osób stanie na starcie najpopularniejszego w Polsce biegu przez przeszkody i przeżyje niesamowitą przygodę. Niezależnie od wieku każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Dzieci 4-11 lat będą mogły pobiec w Runmageddonie Kids (1 km i 10 przeszkód), młodzież 12-15 lat odkryje pełny wrażeń Runmageddon Junior (2 km i 15 przeszkód). Osoby po 16 roku życia mogą zmierzyć się z formułą Intro (3 km, 15 przeszkód) i Rekrut (6 km, 30 przeszkód). Zaś startujący — pełnoletni i starsi będę pokonywać dystans 12-kilometrowy Classic z 50 przeszkodami i 21-kilometrowy Hardcore z 70 utrudnieniami.
Harmonogram wydarzenia
Runmageddon w Ełku rozpocznie się 1 maja o 8:40 startem dwóch pierwszych tzw. serii Elite, czyli biegaczy przeszkodowych, którzy walczyć będą o podium. Następnie w godzinach: 9:00-12:30 na trasy ruszą pasjonaci ekstremalnego sportu oraz żądni przygód śmiałkowie, którzy co 15 minut startować będą w 120-osobowych seriach. Do udziału w serii formuły Rekrut będzie można dopisać także w dniu eventu. W dniu 2 maja o 8:40 w dwóch seriach profesjonalni biegacze ruszą w bój o miano najlepszego na dystansie 12 kilometrów i pokonując jednocześnie 50 przeszkód. Po nich, od godziny 9:00 – 10:30 wybiegać będą osoby zapisane w serii Open, czyli dla każdego. O godzinach 13:00 i 13:15 przewidziany jest osób podejmujących się pokonania najkrótszej formuły — Intro (3 km, 15 przeszkód). Ostatniego dnia przyjdzie pora na starcie tytanów z najdłuższą formułą festiwalu — Hardcore (21 km, 70 przeszkód). Od 8:20 do 11:30, najpierw wystartują dwie serii Elite, a następnie niezłomni uczestnicy serii Open. Każdego dnia, od 10:00 do 12:40 w ekstremalnej zabawie będą mogły brać udział dzieci w wieku 4-11 lat. Najmłodsi będą pokonywać ekstremalny bieg z przeszkodami w następujących grupach wiekowych: 4–5 lat: 10:00; 11:00; 12:00; 6-8 lat: 10:20; 11:20; 12:20, 9–11 lat: 10:40; 11:40; 12:40. Dzieci, które zdecydują się na przygodę z Runmageddonem Kids, będą mogły zakupić pakiety startowe w Biurze Zawodów Kids na terenie eventu. Jego koszt wynosi 50 złotych. Zaś w tym samym miejscu mali śmiałkowie, którzy zapisali się przez internet, proszeni są o odbiór pakietów z rodzicem co najmniej 25 minut przed startem.
Bieg Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta
1 maja br. o 15:00 wystartuje młodzież w wieku 12-15 lat. Nastolatkowie zmierzą się z dystansem 2 kilometrów i 15 przeszkodami. Pokonywać będą przeszkody dziecięce takie jak Jama Smoka, Doły, Domek z siatki, ale także, żeby nie było im zbyt łatwo, staną przed zadaniem pokonania konstrukcji z trasy dla dorosłych tj.: Wciąganie opony, Poznańskie koziołki i Ścianka 2,4 m. Młodzież rywalizować będzie o puchar Prezydenta Miasta Ełku, Tomasza Andrukiewicza, który na co dzień chętnie wspiera oraz promuje sport i aktywność fizyczną. Trzy najlepsze dziewczynki i trzech najlepszych chłopców, którzy najszybciej dotrą na metę i bezbłędnie pokonają przeszkody, zdobędą statuetki, dyplomy i nagrody od partnerów.
Atrakcje dla Kibiców
Festiwal Runmageddonu to nie tylko niesamowite wrażenia dla startujących, ale także dla odwiedzających i kibiców. Podczas trzech dni będzie można odpocząć i zrelaksować się w nowej strefie partnera biegu — marki Lech. Tuż obok niej, chętni będą mogli poćwiczyć w specjalnie przygotowanej strefie treningowej lub też odwiedzić sklep z kolekcją odzieży Runmageddon Pitbull West Coast, czy przetestować buty marki Salomon. Na głodnych i spragnionych czekać będzie Strefa Gastro z Food Truckami. Każdy uczestnik będzie mógł odpłatnie wydrukować sobie zdjęcie z mety w specjalnym punkcie marki Canon. Dzieci w miasteczku im dedykowanym będą mogły: spróbować, jak jeździ się na rowerkach biegowych Strider, sprawdzić jakie niespodzianki czekają na nie w pełnej słodyczy ciężarówce marki Wawel oraz co przygotował dla nich producent soków owocowych Kubuś.
Informacja praktyczne
Godziny odbioru pakietów startowych w Biurze Zawodów:
Wtorek – 16:00 – 20:00 (30.04.2019)
Środa 7:00 – 13:00 oraz 14:00 – 19:00 (1.05.2019)
Czwartek 7:00 – 11:00 oraz 12:00 – 19:00 (2.05.2019)
Piątek 7:00 – 12:00 (3.05.2019)
Godziny funkcjonowania Nowych Zapisów:
Wtorek – 16:00 – 20:00 (30.04.2019)
Środa 7:10 – 16:30 (1.05.2019)
Czwartek 7:10 – 16:30 (2.05.2019)
Piątek 7:00 – 18:00 (3.05.2019)
Runmageddon jest największym w Polsce i ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoją ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).