Ełczanka skarży się na Wydział Komunikacji. Wylewający się biust spod dekoltu, plotki i lenistwo

Przeniesienie Wydziału Komunikacji, który podlega pod Starostwo Powiatowe w Ełku, do nowej siedziby miało rozwiązać problem kolejek i przyspieszyć załatwianie spraw. Nowy wydział został wyposażony w nowe urządzenia oraz zatrudnionych zostało więcej osób. Miało być szybciej, łatwiej i przyjemniej. Czy tak jest faktycznie?
reklama
Do naszej redakcji zwróciła się Czytelniczka z prośbą o sprawdzenie, jak funkcjonuje Urząd Komunikacji w Ełku. Czytelniczka i klientka WK opisała różne sytuacje, które jej zdaniem nie powinny mieć miejsca.
 
„Na załatwienie jakiejkolwiek sprawy w tym urzędzie należy chyba brać dzień wolny, bo całymi godzinami stoi się w kolejce. W piątek, 9 lipca dwa razy byłam w urzędzie i nie mogłam się dostać nawet do środka, natomiast 15 lipca – 2,5 godziny czekania w upale pod urzędem. Taka sytuacja wcale nie wynika z tego, że urzędnicy mają nawał pracy, a z ich opieszałości i lenistwa, że o chamstwie już nie wspomnę i z absurdalnie krótkich godzin przyjmowania petentów. Jak pracujący człowiek ma załatwić sprawę w tym urzędzie, jeśli godziny przyjęć to od 8 do 14, a w kolejce trzeba stać całymi godzinami? Może przydałyby się dodatkowe dyżury, np. jednego dnia tygodnia urząd powinien obsługiwać interesantów do godziny 18” – pyta pani Aneta.
 
Z treści skargi wynika także, że obsługa działa zbyt opieszale, jest chamska, a godziny pracy wydziału nie są dostosowane do potrzeb mieszkańców. Dodatkowo Czytelniczka skarży się na brak przestrzegania zasad dress code, który powinien obowiązywać w urzędzie. „Krótkie spódniczki odsłaniające tyłek, wylewający się biust spod dekoltu” – tak wg skarżącej wyglądała jedna z urzędniczek.
 
Kolejnym zarzutem jest sytuacja, że na 5 stanowisk, petentów obsługuje tylko jedno stanowisko oraz to, że ludzie nie są wpuszczani do pomieszczenia (w którym może przebywać 10 osób) a trzymani na zewnątrz w upały.
 
Co na to władze naszego powiatu?
W Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Ełku funkcjonuje pięć stanowisk do rejestracji pojazdów i dwa stanowiska do obsługi klientów w sprawach związanych z prawami jazdy. Obecnie część pracowników wykorzystuje należne im urlopy, więc obsada tych stanowisk jest niepełna. Jednak pracownicy wydziału obsługują klientów na minimum trzech stanowiskach ds. rejestracji pojazdów i jednym ds. praw jazdy – twierdzi Robert Dawidowski, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Powiatu Ełckiego.
 
I dodaje „Ograniczona liczba klientów wpuszczanych do sali obsługi związana jest z obostrzeniami wynikającymi z obowiązującego w Polsce stanu epidemii. W Starostwie Powiatowym w Ełku pracownicy są informowani o konieczności stosownego ubioru i wyglądu w czasie pracy. Zarząd Powiatu Ełckiego na bieżąco nadzoruje pracę wszystkich wydziałów Starostwa Powiatowego, a do każdej uwagi stara się ustosunkowywać indywidualnie i wyjaśniać zaistniałą sytuację”.
 
„Jak udało mi się w końcu dostać do środka to po jakichś 15 minutach do okienka przyszła druga Pani do pracy, ale zanim zajęła się obsługą petenta, czyli mnie, to najpierw musiała obgadać wizytę u lekarza czy kosmetyczki koleżanki obok” — dodaje ełczanka.
 
Redakcja miasto-gazety.pl przez kilka dni obserwowała sytuację w wydziale komunikacji. Faktycznie, nie wszystkie stanowiska były obsadzone.
 
Spotkaliśmy się też z naczelnikiem wydziału i przedstawiliśmy sytuację. Jednak Ireneusz Leniec- szef WK, sceptycznie odnosi się do zarzutów. Ilość rejestracji świadczy o tym, że urząd pracuje prawidłowo — twierdzi naczelnik.
 
Na pytanie, czy urząd powinien przynajmniej raz w tygodniu być otwarty np. do godziny 17, Leniec odpowiada, że „teoretycznie jest to możliwe”. Jednak taką wolę musi wyrazić Zarząd Powiatu — czyli władze starostwa. Sama zmiana godzin pracy urzędu nie spowoduje też zmniejszenia kolejek — dodaje naczelnik.
 
W związku z dodatkowym zakresem obowiązków pracowników Wydziału Komunikacji, wynikających z przepisów dotyczących konieczności zawiadomienia starosty o zbyciu/nabyciu pojazdu w ciągu 30 dni planowane są zmiany w funkcjonowaniu wydziału — informuje starostwo.
 
Jakie to będą zmiany, czas pokaże.