foto. Urząd Miasta Ełku

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz otrzymał wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok

Prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz, uzyskał zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium za zarządzanie finansami miasta w roku 2023. Rada Miasta Ełku, po szczegółowej debacie nad raportem o stanie miasta, pozytywnie oceniła pracę prezydenta.
reklama

Decyzja o przyznaniu wotum zaufania oraz absolutorium zapadła podczas sesji Rady Miasta Ełku, gdzie 17 radnych oddało swoje głosy na korzyść Andrukiewicza. Taki wynik świadczy o dużym poparciu dla prezydenta i uznaniu jego działań na rzecz Ełku w minionym roku.

Przeciwko głosowało 4 radnych z Klubu Łączy Nas Ełk: Dariusz Cezary Dracewicz, Ireneusz Dzienisiewicz, Robert Klimowicz oraz Krzysztof Zbigniew Wiloch. Od głosu wstrzymała się Agnieszka Wszeborowska (ŁNE), natomiast Łukasz Cegiełka (PIS) był nieobecny.

W swoim wystąpieniu prezydent Andrukiewicz podziękował radnym za zaufanie i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę na rzecz mieszkańców Ełku. Podkreślił także, że uzyskane wyniki są efektem wspólnej pracy całego zespołu urzędników oraz mieszkańców miasta.

ZA (17)

1. Awramik Ewa (DW)
  2. Banasiuk-Gierasimiuk Jolanta Maryla (PO)
  3. Bania Krzysztof Zbigniew (PIS)