Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
foto. Urząd Miasta Ełku

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz otrzymał wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok

Prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz, uzyskał zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium za zarządzanie finansami miasta w roku 2023. Rada Miasta Ełku, po szczegółowej debacie nad raportem o stanie miasta, pozytywnie oceniła pracę prezydenta.

Decyzja o przyznaniu wotum zaufania oraz absolutorium zapadła podczas sesji Rady Miasta Ełku, gdzie 17 radnych oddało swoje głosy na korzyść Andrukiewicza. Taki wynik świadczy o dużym poparciu dla prezydenta i uznaniu jego działań na rzecz Ełku w minionym roku.

Przeciwko głosowało 4 radnych z Klubu Łączy Nas Ełk: Dariusz Cezary Dracewicz, Ireneusz Dzienisiewicz, Robert Klimowicz oraz Krzysztof Zbigniew Wiloch. Od głosu wstrzymała się Agnieszka Wszeborowska (ŁNE), natomiast Łukasz Cegiełka (PIS) był nieobecny.

W swoim wystąpieniu prezydent Andrukiewicz podziękował radnym za zaufanie i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę na rzecz mieszkańców Ełku. Podkreślił także, że uzyskane wyniki są efektem wspólnej pracy całego zespołu urzędników oraz mieszkańców miasta.

ZA (17)

 1. Awramik Ewa (DW)
 2. Banasiuk-Gierasimiuk Jolanta Maryla (PO)
 3. Bania Krzysztof Zbigniew (PIS)
 4. Gałązka-Szejda Aleksandra (DW)
 5. Hasulak Andrzej Marek (PO)
 6. Karaś Rafał (PIS)
 7. Kemicer Nikodem Wacław (DW)
 8. Kopiczko Stanisław (PIS)
 9. Orzechowski Andrzej (PO)
 10. Sawczyński Mirosław (DW)
 11. Sobolewski Paweł (PO)
 12. Surynt Andrzej (DW)
 13. Szejda Aleksandra Barbara (DW)
 14. Szelążek Włodzimierz (PO)
 15. Tyszkiewicz Michał Zdzisław (DW)
 16. Wasilewski Dariusz (PIS)
 17. Wolna Aneta (DW)

 

Komentarze

3 Komentarze

 • Gratulacje! Życzę dalszej owocnej pracy.

 • Mądra decyzja,choć nigdy nie głosuję na Andrukiewicca.dzis potrzebujemy spokoju i sumiennej pracy na rzecz miasta.Caly kraj to jedno wielkie piekło wytworzone przez pisuarów takich jak ta cegiełka.
  .

 • Za głosowali „sami swoi”. Trudno zrozumieć PO ale cóż taki mamy KLIMAT !! Jednak to jest prawda co szepczą lokalne ulice i kamienice. Niektórzy robią tylko za słupy(maszynki do głosowania). A dług miasta rośnie !!

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *