Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Ełcki „nocny włamywacz” zatrzymany: 37-latek z 6 zarzutami i wyrokiem do odsiadki!

37-latek włamywał się do różnych, niewielkich, obiektów handlowo-usługowych w Ełku i zwykle kradł pieniądze. Policjanci po przeanalizowaniu zgłaszanych zdarzeń ustalili tożsamość mężczyzny. Został zatrzymany i usłyszał łącznie 6 zarzutów. Ma też do odbycia karę 2 lat i 8 miesięcy za wcześniejsze czyny.

Łącznie 6 zarzutów kradzieży z włamaniem i kradzieży usłyszał 37-latek.

Ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna w ostatnim czasie (w czerwcu br.) włamywał się do różnych obiektów handlowych w Ełku, np. do piekarni.

Schemat jego działania był bardzo podobny – w nocy niszczył i wyłamywał drzwi lub okna. Najczęściej kradł pieniądze i jedzenie. Ukradł także zabezpieczoną hulajnogę elektryczną, niszcząc zapięcie. Straty zostały oszacowane na ponad 7 tys. złotych.

Wszystkie przypadki zgłaszanych przestępstw zostały przeanalizowane przez funkcjonariuszy, którzy przesłuchiwali świadków, typowali osoby mogące mieć związek z tymi zdarzeniami, sprawdzali monitoringi i weryfikowali na bieżąco zebrane informacje.

W wyniku działań policjanci kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny. 37-latek często zmieniał miejsca pobytu. Jednak 10 czerwca tego r. nocą został rozpoznany i zatrzymany przez policjantów patrolujących Ełk.

Policjanci ustalili, że mężczyzna w przeszłości niejednokrotnie wchodził w konflikt z prawem, dlatego za swoje czyny odpowie jako recydywista. Grozi mu wyższa kara – do 15 lat pozbawienia wolności.

Ponadto 37-latek był poszukiwany także dlatego, że nie stawiał się do zakładu karnego. Został skazany za wcześniejsze przestępstwa i ma do odbycia karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Komentarze

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *