Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
Mat. nadesłane

Marcin Kulasek: Warto rozmawiać. Z każdym!

Droga S16 będzie budowana na całym odcinku jako ekspresowa, ze względów wojskowych i bezpieczeństwa. - To trasa nazywana "komunikacyjnym kręgosłupem" regionu — powiedział w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską" minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Dodał, że odcinek łączący wschodnią część województwa warmińsko-mazurskiego z Olsztynem jest wśród inwestycji o znaczeniu obronnym. Oznacza to, że inwestycja ma priorytet i realizowana będzie według uproszczonych zasad.

Mowa tu o odcinku S16 z Mrągowa do Ełku, a następnie do Białegostoku. Każdy odcinek jest oprotestowywany przez organizacje ekologiczne. Obecnie trwają konsultacje środowiskowe przebiegu wariantu S16 na odcinku od Mrągowa do Ełku. Według wstępnych szacunków trasa ta będzie gotowa za około 6 lat.

Droga S16 jest od dawna wyczekiwana przez mieszkańców Warmii i Mazur. To nie budzi wątpliwości. Nasz region ma strategiczne znaczenie, jako graniczący z obwodem Królewieckim – to też fakt. Ale pamiętajmy też, że ważnym zasobem naszego województwa jest dzika przyroda. Dlatego uważam, że lepiej z organizacjami ekologicznymi dojść do porozumienia niż traktować je „z buta”. Ale PiS działa tak, jak potrafi, czyli z nikim nie rozmawia, bo PiS uważa, że zawsze ma rację. A nieraz już się partia Kaczyńskiego wycofywała rakiem ze złych pomysłów, np. z „piątki dla zwierząt”.

Odpowiedzialnością władzy jest to, aby droga S16 powstała w terminie. Czy z pieniędzy krajowych, czy europejskich, to już kwestia do rozstrzygnięcia przez rząd?

 Obecna władza ma jednak dramatyczne problemy ze sprowadzeniem do Polski pieniędzy europejskich, z wynegocjowania których tak się cieszyła. Rząd z udziałem Lewicy na pewno lepiej by sobie poradził z tym zadaniem. 

Jeśli za coś można zapłacić pieniędzmi europejskimi, to lepiej to uczynić, wtedy więcej zostanie w budżecie na inne cele. Chociażby na budowę mieszkań na wynajem, inwestycje w szpitale czy transport publiczny. Chociaż akurat na to są też środki w KPO, których rząd PiS nie potrafi załatwić.

Komentarze

4 Komentarze

 • Raptem Kulasek o Ełku sobie przypomniał. I dołączył do pisiorow. Ten Kulasek tak ma, jak wybory to się uaktywnia. Na pisiorow nie głosujemy ale wreszcie pogonili tych niby ekologów. Gdyby nie to, droga jeszcze by nie była budowana. I jeszcze jedno, już wyłazi z nory kolejny ekspert Wypij. Też bardzo się uaktywnia tym bardziej że jest wolnym elektronem. Nawet Sroka na niego nie spogląda.Ona nadal wpatrzona w tego nieudacznika Gowina. Którego Wypij po prostu uwielbiał. Pisiory Wysłali „Pobożnego”to z kolei spec od po raz trzeci oddawanych strażakom tych samych wozów bojowych straży. Kabaret więc ruszył. MIESZKAŃCY Pięknych Mazur to mądrzy ludzie nie jest łatwo ich oszukać.

 • Wy wszyscy politycy jesteście warci KŁAKA !
  Od ilu lat ten temat jest wałkowany. Nagle dostaje przyspieszenia przy okazji nadchodzących kolejnych wyborów!
  Potem wraca do szarej rzeczywistości. KIEŁBASA WYBORCZA !

  • Kulasek tak dba o nasze tereny, kiedy nadchodzą wybory. Znamy te sztuczki. Przy okazji wiadomość dla Wypija. Nie głosujemy na pis i tych co im służyli. A Wypij służył wiernie kaczemu stanowi. Rączkę podnosil posłusznie a dziś kiedy Sroka zbankrutowała udaje porządnego. Już buźka jego mówi wszystko, to przechrzta.

   • Ko99, głosujemy na sprawdzonych oddanych regionowi i pracowitych. Kulaskow i Wypijólw mamy dość. Uaktywniają się kiedy potrzebują głosów. Elczanie to mądrzy ludzie wiedzą że na walizkowych i przechrztów się nie głosuje.

Comments are closed.