Od lat interweniuje i lobbuje w tej sprawie radny Robert Klimowicz oraz Joanna Porucznik — radna miejska poprzedniej kadencji.
W pierwotnym założeniu park miał otrzymać dofinansowanie z UE w ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska — Rosja. Jednak wniosek znalazł się na liście rezerwowej, a to oznacza, że wsparcia na razie nie będzie. Koszt budowy parku rekreacyjnego miał wynieść 3,5 miliona złotych.
Na wniosek radnego miasto jednak podjęło się prac i będzie budować »etapowo«. W pierwszej kolejności powstanie plac zabaw oraz zostaną wykonane prace dotyczące przygotowania terenu. 24 września 2020 roku miasto ogłosiło przetarg na realizację I etapu.
Atrakcje dla najmłodszych
Jeżeli nie pojawią żadne komplikacje przetargowe to na najmłodszych osiedlowych lokatorów czekać będzie nie lada gratka.
Plac zabaw zgodnie z zamówieniem ma być wyposażony w urządzenia zabawowe tj. 6 wież zadaszonych, ślizg rurowy, ślizg stalowy, trap z liną oraz ścianki wspinaczkowe, tunele.
Na placu mają pojawić się gry takie jak: kółko-krzyżyk; koło fortuny, koło- labirynt; manipulacja czy tablica do rysowania.
Miasto na cel chce przeznaczyć przeszło 200 tys. złotych.
Już w 2016 roku Klimowicz, który aktywnie uczestniczył w pracach dotyczących terenu rekreacyjnego na osiedlu, podkreślał, jak bardzo oczekiwana jest to inwestycja. Tym bardziej że wynika ona z potrzeb mieszkańców osiedla Konieczki.
— To dobra informacja dla mieszkańców i nie tylko — mów Robert Klimowicz. — Bardzo długo mieszkańcy czekali na zagospodarowanie terenu, który ma być nie tylko ładny, ale ma także służyć wypoczynkowi. Cieszę się, że w końcu udało się rozpocząć pierwsze prace. Ważnym elementem jest to, że miasto zachowa alejkę lipową. W II etapie przewidziana jest wymiana oświetlenia, nowe trasy spacerowe, ławki, nowe nasadzenia drzew. Jednak na ten moment przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku — tłumaczy Robert Klimowicz.