Od dwóch tygodni miał prawo jazdy. Doszczętnie skasował auto

Młody kierowca, jadąc samochodem marki Ford Mondeo drogą szutrową w gminie Prostki, stracił panowanie nad autem i dachował. Na szczęście jemu, jak i jego dwóm pasażerom nic się nie stało. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 2.000 zł.

Do zdarzenia doszło w sobotę (29.04.2023 r.) na drodze szutrowej między miejscowością Cisy a Sypitki. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Ford Mondeo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i dachował. Auto zostało doszczętnie zniszczone. Na szczęście kierującemu, jak i jego dwóm pasażerom nic się nie stało. Mężczyźni o własnych siłach wyszli z pojazdu. Okazało się, że 19-letni kierowca zaledwie od dwóch tygodni posiada prawo jazdy. 20-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.000 zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.