Otwarcie oddziału przygotowawczego dla uczniów z Ukrainy

W I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Ełku nastąpiło oficjalne otwarcie oddziału przygotowawczego dla uczniów z Ukrainy.

W otwarciu oddziału uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu Ełckiego, którzy życzyli gościom z Ukrainy powodzenia w zdobywaniu wiedzy i zapewnili, że dołożą wszelkich starań, aby czas spędzony w murach szkolnych był wykorzystany jak najlepiej. Dyrektor przedstawił uczniom plan lekcji i oprowadził po szkole.

Ponadto informujemy, że na stronie Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku (www.modn.elk.pl) znajduje się wiele wskazówek dotyczących edukacyjnej pomocy Ukrainie, między innymi zasady przyjmowania cudzoziemców do polskich szkół w kontekście obecnej sytuacji, informacje o kształceniu w polskim systemie oświaty dla przybywających z zagranicy czy też materiały edukacyjne do wykorzystania w pracy z uczniami z Ukrainy.