foto. Urząd Miasta Ełku

Prace na ul. 3-go Maja. Zmiana organizacji ruchu

12 czerwca rozpoczynają się prace na ul. 3-go Maja. W związku z tym zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu, która potrwa do zakończenia prac. Prosimy kierowców o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na znaki.

Poszczególne części ulicy 3-go Maja zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów, z wyjątkiem służb miejskich oraz dojazdu do przyległych posesji. Na całej długości ulicy wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

Prace będą prowadzone etapowo:

• Odcinek od ul. Mickiewicza do budynku nr 8A,
  • Odcinek na wysokości budynków nr 6 i 7,
  • Odcinek na wysokości budynków nr 4 i 5,
  • Odcinek na wysokości budynku Armii Krajowej 9,
  • Odcinek od ul. Armii Krajowej do budynku Armii Krajowej 9.

Ruch pieszych zostanie zachowany.

Ulica 3-go Maja zostanie przebudowana na długości ok. 254 m i będzie obejmowała wykonane nowej nawierzchni jezdni, chodników z płyt betonowych oraz kostki granitowej.

Zostaną przebudowane stanowiska postojowe (z kostki brukowej betonowej) – 30 stanowisk postojowych, 2 stanowiska postojowe dla osób z niepełnosprawnościami, wykonane będzie wyniesione przejście dla pieszych z kostki brukowej oraz zamontowane 3 stojaki rowerowe, każdy 6 – stanowiskowy.

Powstanie także ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej koloru czerwonego, o jednokierunkowym przebiegu zgodnym do kierunku ruchu pojazdów.

W ramach zadania zostanie wykonane odwodnienie nawierzchni w postaci kanalizacji deszczowej, budowy przyłącza kanalizacji sanitarnej, budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami.

Zostanie wykonane oświetlenie w technologii LED, a także oznakowanie pionowe i poziome oraz stojaki na rowery.