Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
Zdjęcie podglądowe

UTRATA PRAWO JAZDY NA TRZY MIESIĄCE, 10 PKT KARNYCH I MANDATY W WYSOKOŚCI 2 000 ZŁ I 1 500 ZŁ – TO KONSEKWENCJE NADMIERNEJ PRĘDKOŚCI

Utrata prawo jazdy na trzy miesiące, 10 pkt karnych i mandaty w wysokości 2 000 zł i 1 500 zł – to konsekwencje nadmiernej prędkości. W miniony weekend doświadczyło tego dwóch kierowców. Na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych, ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości 2 000 zł i 1 500 zł.

W poniedziałek (14.08.2023) w miejscowości Golubka patrol grupy Speed, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniem na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości, zatrzymał 27-letniego kierującego samochodem marki Mitsubishi, który w miejscowości Golubka, jechał z prędkością 120 km/h. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 70 km/h, kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 000 zł. Otrzymał również 10 punktów karnych.

We wtorek (15.08.2023) w miejscowości Liski policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który znacząco przekroczył prędkość. To 28-letni kierowca audi, który przekroczył prędkość o 54 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 zł. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obu kierowcom, za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Bezpieczeństwo na drogach jest dla policji sprawą priorytetową, dlatego po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozsądku! Przypominamy o konsekwencjach brawurowej jazdy! Prędkość jest głównym czynnikiem mającym wpływ na tragiczne skutki wypadków drogowych. Nie wszystkich wypadków da się uniknąć, ale zdejmując nogę z gazu, możemy ograniczyć ich konsekwencje i zwiększyć szanse na przeżycie własne i innych!

Komentarze