Więcej miejsc postojowych na os. Tuwima

Wraz z nadejściem jesieni, osiedle Tuwima zyska dodatkowe miejsca postojowe. Miasto ukończyło budowę parkingu u zbiegu ulic Tuwima i 11 Listopada. Planowane udostępnienie parkingu mieszkańcom już w tym tygodniu - informuje Urząd Miasta Ełku.
reklama

Wiosną miasto zawarło umowę z wykonawcą na budowę zielonego parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami 11 Listopada i Tuwima w Ełku. Wybudowano łącznie 65 stanowisk postojowych dla pojazdów, w tym 3 stanowiska dla osób niepełnosprawnych, 10 stanowisk dla pojazdów typu bus oraz 8 stanowisk dla motocykli. W ramach budowy miejsc postojowych została wykonana nowa nawierzchnia jezdni manewrowych, chodników i wjazdów z kostki brukowej betonowej, natomiast miejsca postojowe zostały wyłożone nawierzchnią ażurową.

W ramach zadania wybudowano m.in. kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne w technologii LED, kanalizacja teletechniczna wraz z monitoringiem wizyjnym. W ramach inwestycji została zakupiona i zamontowana wiata rowerowa z bocznymi ścianami. Zadanie jest finansowane ze środków własnych miasta. Koszt zadania: 759 525 złotych. Obecnie trwają prace końcowe, w tym tygodniu planowane jest oddanie inwestycji do użytkowania.