Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Wymyślił, że ma ładunki wybuchowe i zadzwonił pod 112

44-latek tak bardzo pragnął być zatrzymany przez Policję, że wracając z imprezy, wpadł na pomysł, że chce czegoś takiego doświadczyć. Wymyślił więc, że ma ładunki wybuchowe i zadzwonił pod 112. Mężczyzna, zgodnie ze swoim pragnieniem, został doprowadzony do policyjnej celi do wytrzeźwienia. Potem także doświadczył ukarania 500-złotowym mandatem.

Nocą policjanci dostali  zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że ma przy sobie ładunki wybuchowe. Podał, gdzie się znajduje, a później dzwonił jeszcze kilka razy i zmieniał swoją lokalizację. Policjanci ustalili, gdzie mężczyzna w rzeczywistości jest. On sam przyznał, że widział wcześniej policjantów i celowo chował się w krzakach. Szybko okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, wracał z imprezy i sprowokował taką sytuację, bo jak sam przyznał, chciał po prostu doświadczyć zatrzymania przez policję.

I doświadczył. Policjanci zagwarantowali mu płatny nocleg do czasu wytrzeźwienia w komendzie. Za wywołanie niepotrzebnej czynności został ukarany mandatem 500 złotych.

Przestrzegamy „żartownisiów”, że oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, blokując telefon alarmowy, uniemożliwiają połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować. Zaangażowanie służb ratowniczych do fikcyjnego zgłoszenia jest marnowaniem ich czasu i powoduje, że nie mogą one być tam, gdzie taka pomoc jest realnie potrzebna.

Komentarze