Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Zmiany w suwalskiej Prokuraturze Okręgowej

14 kwietnia 2024 roku Prokurator Krajowy, Dariusz Korneluk, podjął decyzję o odwołaniu z funkcji Prokuratora Okręgowego w Suwałkach prokurator Anny Kolesińskiej-Soroki.

Jednocześnie, 15 kwietnia 2024 roku, Prokurator Krajowy powierzył na okres 6 miesięcy pełnienie funkcji Prokuratora Okręgowego w Suwałkach Anecie Górnickiej-Piskorskiej, prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Suwałkach.

Aneta Górnicka-Piskorska ma bogate doświadczenie w pracy prokuratorskiej. Odbyła aplikację prokuratorską w latach 2002 – 2005 w Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach, a następnie asesurę w latach 2006 – 2008 w Prokuraturze Rejonowej w Starogardzie Gdańskim, oraz w Prokuraturze Rejonowej w Augustowie.

Od 2009 roku pracowała jako pierwszoliniowy prokurator Prokuratury Rejonowej w Augustowie, a następnie kontynuowała swoją pracę w Suwałkach. Jest także członkiem Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex Super Omnia”.

Wprowadzenie Anety Górnickiej-Piskorskiej na stanowisko Prokuratora Okręgowego w Suwałkach jest częścią długoterminowej strategii zarządzania prokuraturą oraz ma na celu zapewnienie stabilności i skuteczności pracy tej instytucji na rzecz społeczności lokalnej.

Komentarze

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *