Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Znaczenie regularnych treningów strzeleckich w pracy policjanta

Umiejętność sprawnego posługiwania się bronią jest dla policjanta ważnym elementem szkolenia i obowiązkiem każdego funkcjonariusza. Dlatego regularnie przeprowadzane są treningi strzeleckie.

Każdy policjant ma świadomość, że w czasie służby może spotkać się z sytuacją, kiedy będzie musiał sięgnąć po broń palną. Dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego i szybkiego posługiwania się nią. Doskonalenie tych umiejętności jest obowiązkiem każdego policjanta. Z tego powodu policjanci regularnie uczestniczą w treningach strzeleckich, podczas których oprócz doskonalenia umiejętności strzelania, utrwalają wiedzę teoretyczną. Trening strzelecki obejmuje różne scenariusze, które mogą mieć miejsce podczas pełnienia służby. Wykorzystuje się do tego różne jednostki broni będące na wyposażeniu Policji.

Podczas treningu policjanci muszą wykazać się szybkością, opanowaniem i celnością.

Zajęcia na strzelnicy zawsze odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów policyjnych. Są to funkcjonariusze, którzy nieustannie ćwiczą swoje umiejętności i podnoszą kwalifikacje, aby przekazywać swoją wiedzę kolegom.

Komentarze

1 Comment

  • Pragnę przypomnieć laikom i pewnie Miasto-gazeta.pl do nich należy. W służbach mundurowych takich MON, MSWiA się służy a nie pracuje! To tak woli informacji. Nazywanie nawet przez żołnierzy czy funkcjonariuszy PRACĄ obniża się prestiż formacji mundurowych! Żołnierzem czy funkcjonariuszem jest się na służbie po służbie i na emeryturze!

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *