9 milionów złotych trafi do gmin

20 maja samorządowcy powiatu ełckiego podpisali umowy na dofinansowanie remontów dróg z Funduszu Dróg Samorządowych. Łącznie gminom powiatu ełckiego, jak i okolicznych miejscowości przypadło 9 mln zł. Uroczyste podpisanie umów odbyło się w asyście parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

FDS to kompleksowy program wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.
Władze powiatu ełckiego, Prostek i Kalinowa podpisały umowy na łączną kwotę przeszło 5,5 mln zł.
Powiat ełcki, który otrzymał dofinansowanie około 2 mln zł, przeznaczy je na dokończenie budowy drogi w Sajzach. Gmina Kalinowo otrzymała 1,7 mln zł, za które wyremontuje drogę prowadzącą z Wierzbowa do Raczek.
Prostki w ramach programu zmodernizują trakt prowadzący z Prostek do miejscowości Ostrykół i Lipińskich Małych. Za kwotę przeszło 2 mln zł powstanie nowa nawierzchnia i chodniki.

• Wypowiedzi skrzynkowego gorzałkowego kompromituja go po sromotnej porażce. Jeszcze pół roku temu Koalicja Europejska miała 16 % PiS 43%. Dzis Koalicja jeśli się to sprawdzi przegrywa 3 słownie trzema punktami a pisiory ogłaszają masakrę. Kosa skrzynkowy został zmieiecionyz z powierzchni wierny sługa od lat pisu pokonany kompromituja. Wstyd. Nie pomogły wpisy poniżej jakiegokolwiek poziomu.

• Czy to ta Pani która napisała projekt unijny dla techno parku, który generuje straty w kwocie jednego miliona rocznie.

• Co innego budowa technoparku, a co innego zarządzanie nim przez kanadyjskiego specjalistę od produkcji pocztówek.

• Tragedią pisu jest to że ledwo 3 punktami wygrał jeśli się to potwierdzi.ksiadz Dario spec od przekretow firmy na literę C szalał żeby Jurgiela poprzeć. Oblepiono tą „śliczną” buźką
      Jurgiela każdy zakręt. Wysyłano SMS. PiS przekupil. Naszych rodaków miliardami złotych a tu wygrana tylko 3 punktami. To jest porażka kompromitacja wstyd i hańba pisuarów. Każdy kto to przeanalizuje dojdzie do takiego samego wniosku. Ełczanie to wspaniali ludzie. Skrzynkowy wódkowy w ciężkiej żałobie.

• Co innego napisać projekt a co innego firmą zarządzać. Pani Anna napisała projekt. Przedstawiła koncepcje.. Kiedy jej nie zaakceptowano odeszła. Ani jednego dnia nie zarządzała tą firma bo humorzasty sprowadził. Kolesia zza wielkiej wody nie mającego pojęcia dosłownie o niczym. Bądź rzetelny choć wiem że jesteś w traumie. Nie masz pojęcia o czymś to nie zabieraj głosu. Odpowiedzialność za tragiczny stan PT ponosi HUMORZASTY który wiele lat tolerował nieróbstwo kolesia.

• Chodzą ciekawe wieści na temat układów A ze specem od pocztówek bożonarodzeniowych.

• Nigdy nie zagłosuje na PiS moje córki są nauczycielkami. Były obrażone przez te uśmiechnięta Panią która trzyma obrazek myśląc że coś znaczy. To już koniec pani kariery. Ełczanie maja na kogo głosować nigdy nie zagłosuje na PiS. Moje córki głosują na Panią Anne która spotykała się znimi obok pomnika. Gdzie była wtedy senator. A, zapomniałam przecież ona nie musi się tłumaczyć. Wrócisz kobieto do szkoły niebawem. Będziesz musiała spojrzeć nam w oczy.

• To oczywiste, głosujemy na naszą Radną Annę. Wiem że popierają ja kibice Mazura. Moja Radiomaryjna Babcia porwała zdjęcie Kaczora. Powiedziała po raz pierwszy w życiu brzydkie słowo i dodała. To za krzywdę Niepełnosprawnych. Każdy z nas może kiedyś usiąść na wózku.

• Pisiory to kasta oszustów. Nigdy nie zagłosuje na nich. Przechrzta senator. Ta co nie będzie się tłumaczyć i ten „rycerz” któremu szkapa padła.Ustawili się jak harcerze i rządzą się naszymi Polaków pieniędzmi w kampanii wyborczej Apel do nauczycieli za bezczelnie slowa K nie głosujcie na pisuary. Ełczanie głosują na naszą Radną Anne Wojciechowską. PiS przegra, odchodzą od nich nawet ich członkowie za poniewieranie Niepełnosprawnymi. Każda rodzina może kiedyś z tym się spotkać. Pani Anna Wojciechowska to sprawdzona osoba.Wystarczy śledzić jej prace w Radzie. Bądźmy razem przeciwko kłamcom.

• Ale dużo pisiorów – to jakiś zlot? Kilku niepasujących do towarzystwa, ale uśmiechniętych – bo co robić. Same tuzy, tylko kto wam już uwierzy – nie z nami te numery 🙂

• Widać tam dwóch partyjnych o urodzie wypasionego chomika, z tym że jeden wyraźnie nie lubi się golić.

• Wygląda jak stary ohydny dziad. Oczy szparki prawie się nie domykają.brakuje mu jeszcze kaczego łupieżu na plecach. Typowy pisior..

• ale czerwony kulfon zdradzający zainteresowania sobie zoperował . Niestety pewnie zarobi kolejne 7 mln bo ciemny lud wybiera w ciemno.

• Ja myślę, że to tylko puder wysokiej jakości. Na innych zdjęciach z tej kampanii pan kandydat ma urodę krasnala ogrodowego, łącznie z barwą nosa.

• I ta pani co się nie chce tłumaczyć. Cieszy się że podzieliła nasze podatników pieniądze. Trzyma obrazek i myśli że wyborcy zapomnieli jej wypowiedź do nauczycieli.

• Kabaret jakich mało. Ich obowiązek konstytucyjny budować drogi a oni ponarabiali obrazków ustawili się jak harcerze i „zęby leją” . O co wam chodzi, łaskę nam robicie że wybudujecie po kikaset metrów dróg na których niszczymy zawieszenie. Nikt was nie zmusza możecie odejść inni przyjdą i zrobią drogi bez kabaretu. Modele do pozowanie się znaleźli.

• Przyjdą i dokończą „schetynówki”. Skromnie i bez rozgłosu.