Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Ełczanin usłyszał 21 zarzutów. Został aresztowany

W sumie 21 zarzutów usłyszał mężczyzna z Ełku, który od kilku tygodni dokonywał licznych kradzieży sklepowych. Jego przestępcza działalność została ukrócona. Policjanci zatrzymali go w ubiegłym tygodniu. Sąd aresztował mężczyznę na najbliższe 3 miesiące.

Wyjątkowym brakiem poszanowania dla cudzej własności wykazywał się od kilku tygodni 33-latek z Ełku. Mężczyzna dokonywał licznych kradzieży sklepowych na terenie miasta – kradł głównie alkohol, artykuły spożywcze, kosmetyczne czy przemysłowe. Łączna wartość skradzionych rzeczy wyceniana jest obecnie na blisko 5000 złotych.

W miniony piątek (24.03.2023 r.) mężczyzna ukradł 8 sztuk perfum z marketu. Gdy pracownik zauważył, że klient ominął kasy i wychodzi ze sklepu, nie płacąc za towar, usiłował go zatrzymać. Natychmiast spotkało się to z agresją fizyczną i słowną. Mężczyzna w celu utrzymania skradzionych rzeczy uderzył ochroniarza i groził mu.

Agresor został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnej celi. Łącznie usłyszał 21 zarzutów.

Sąd aresztował 33-latka na najbliższe trzy miesiące. Mężczyźnie za liczne kradzieże grozi wysoka kara – odpowie w recydywie, ponieważ był już skazywany za podobne przestępstwa.

Pod nadzorem prokuratury trwają czynności w tej sprawie.

Komentarze