Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2023/2024

Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który podpowie Wam wybór szkoły ponadpodstawowej.

Zapewniam, każda ełcka szkoła ponadpodstawowa:

• otwiera przejście na interesujące studia lub do pracy w wymarzonym zawodzie,

• dba o wysoki poziom nauczania i przyjazną atmosferę,

• wyposażona jest w nowoczesny sprzęt,

• proponuje atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne,

• rozwija kontakty zagraniczne,

• prowadzi działalność charytatywną i społeczną.

Uczniowie w ełckich szkołach kształcą się gruntownie, następnie zdają egzaminy zawodowe i maturalne. Powiat Ełcki prowadzi rekrutację na stronie internetowej elk.edu.com.pl. Tam odnajdziesz więcej informacji, jak się dostać do klasy I szkoły ponadpodstawowej w roku szkolnym 2023/2024.

Życzę trafnego wyboru dalszej drogi swojej edukacji w liceum, technikum albo branżowej szkole I stopnia.

Marek Chojnowski
Starosta Ełcki

Wersja elektroniczna informatora dostępna jest na stronie internetowej www.powiat.elk.pl, natomiast papierowa trafi do każdego ósmoklasisty z terenu powiatu ełckiego.