Małgorzata Kopiczko „jedynką” do sejmiku wojewódzkiego

W trakcie poniedziałkowego briefingu, który prowadzili poseł Janusz Cieszyński i Małgorzata Kopiczko, niegdyś pełniąca funkcję senatora, ujawniono nową kluczową postać w strukturach Prawa i Sprawiedliwości na obszarze Ełku.

Ogłoszono, że Małgorzata Kopiczko, posiadająca bogate doświadczenie w działalności politycznej i organizacyjnej, obejmie rolę pełnomocnika partii. Dodatkowo Kopiczko stanie na czele listy wyborczej do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, reprezentując region ełcki.

Warmia i Mazury dzielą się na pięć okręgów wyborczych, wśród których okręg ełcki skupia powiaty: kętrzyński, węgorzewski, gołdapski, olecki oraz ełcki, co podkreśla jego strategiczne znaczenie dla działalności Prawa i Sprawiedliwości.

Małgorzata Kopiczko przejęła obowiązki pełnomocnika partii w Ełku po Wojciechu Kossakowskim. Zarówno Kopiczko, jak i Cieszyński, pytani o konkretne nazwiska kandydatów do różnych stanowisk samorządowych, w tym na prezydenta Ełku oraz wójta gminy, zachowali milczenie, zapowiadając, że pełna lista kandydatów zostanie ujawniona niebawem.

Ta zmiana kadrowa oraz zapowiedź nadchodzących wydarzeń politycznych świadczą o dynamicznym okresie przygotowań i reorganizacji wewnątrzpartyjnych, mających na celu umocnienie pozycji Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami samorządowymi.

Materiał nadesłany