Miasto rozważa skrócenie pracy ełckiego MOSiR-u i ECK

Podczas wczorajszej Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Rady Miasta Ełku radni Ada Lewandowska i Nikodem Kemicer zadawali pytania na temat ograniczenia czasu pracy jednostek miejskich.

Ich dociekliwość okazała się zasadna. Prezydent Artur Urbański wraz z Pawłem Żukiem (dyrektor MOSiR) poinformowali, że rozważany jest plan skrócenia czasu pracy.

MOSiR czynny byłby w godzinach od 10:00 do 22:00, a nie jak dotychczas od 6 do 22:00. Podobna sytuacja jest rozważana w ECK. Tam planowane jest skrócenie czasu pracy w godzinach wieczornych. ECK miałoby pracować do godziny 20:00. Zamiany mogą wejść w życie od nowego roku lub od nowego semestru.

Czy oznacza to zwolnienia wśród pracowników? Co z klientami pływalni?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w załączonym materiale video. Link w załączeniu – dyskusja rozpoczyna się w 52:14 https://youtu.be/cuBBIsSZseE?t=3134