Minister z wizytą w SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ełku odwiedził Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. W czasie wizyty zapoznał się z planami rozbudowy placówki, która powstanie do końca bieżącego roku.

Wizytując ośrodek, minister odwiedził pracownię zajęć krawieckich w Szkole Podstawowej nr 1 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ełku, a także zapoznał się z sukcesami szkół i jednostek oświatowych prowadzonych przez powiat ełcki.

Przypomnijmy, że powstający właśnie dwukondygnacyjny obiekt, będzie miał prawie 2 700 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, która usprawni organizację zajęć oraz poprawi efektywność pracy specjalistów. Ponadto placówka zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjnią zajęcia dla dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi, ruchowymi. Inwestycja została dofinansowana z rządowego programu ,,Polski Ład” w kwocie ponad 12 milionów złotych, przy wkładzie własnym powiatu ełckiego 3,5 miliona złotych.

W wizycie oprócz ministra uczestniczyli m.in.: Senator RP Małgorzata Kopiczko, Poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Nowacki, Starosta Ełcki Marek Chojnowski, etatowy członek zarządu Bożenna Puławska oraz dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu ełckiego.