Na Wszystkich Świętych zmiana organizacji ruchu

Policjanci z początkiem listopada są przygotowani do wzmożonej pracy związanej z uroczystościami Wszystkich Świętych. Jak co roku będą zmienione zasady poruszania się ulicami miasta w okolicy cmentarzy. Spodziewane jest także zwiększone natężenie ruchu, dlatego policjanci podejmą wszelkie działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby swoich najbliższych — informuje rzecznik prasowy KPP Ełk.

Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w rejonach cmentarzy jest zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego szczególnie w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, kontrola właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdu oraz udzielanie informacji zainteresowanym o czasowych zmianach w organizacji ruchu.

Projekt tymczasowej organizacji ruchu obowiązywał będzie 1 listopada od godz. 6. do 20.00.
Zamknięta dla ruchu pojazdów będzie ul. Cmentarna oraz najnowszy odcinek ul. Norwida od ul. Matejki do ul. Cmentarnej. Na niektórych odcinkach dróg w okolicy cmentarzy będą ustawione dodatkowe znaki (np. zakazu zatrzymania, nakazy skrętu), dlatego należy zwracać uwagę na oznakowanie drogowe. Na terenie targowiska miejskiego zostanie utworzony parking. Ponadto przejazd i przejście pomiędzy ulicami Cmentarną a Towarową będą niedostępne dla ruchu.
Szczegółowe informacje o organizacji ruchu na załączonej mapce.