Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Nie byli widoczni na drodze. Zostali ukarani mandatami 

Odpowiednia reakcja przejeżdżających kierowców być może uchroniła przed tragedią na drodze. Policjanci dostali zgłoszenia o pieszym poruszającym się bez odblasków trasą Ełk-Grajewo. Kolejne, podobne zgłoszenie o nieoświetlonym wędrującym mężczyźnie wpłynęło z trasy Ełk-Olecko. Obaj piesi zostali ukarani mandatami i doprowadzeni do domów- informuje rzecznik KPP w Ełku.

Policjanci w Nowy Rok interweniowali w stosunku do nieodpowiedzialnych pieszych.

Najpierw dostali zgłoszenie od kierowców o pieszym bez odblasków na trasie Ełk-Grajewo. 37-latek po zmroku szedł chwiejnym krokiem drogą krajową kompletnie niewidoczny dla kierujących. Stwarzał zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Policjanci ukarali go mandatem i dla jego bezpieczeństwa doprowadzili go do domu.

Kolejne, podobne zgłoszenie o nieoświetlonym wędrującym mężczyźnie wpłynęło z trasy Ełk-Olecko. Przejeżdżający kierowca także zgłosił, że po jezdni porusza się pieszy ubrany w ciemną odzież i bez odblasków. Ponadto ten mężczyzna szedł niewłaściwą stroną jezdni. I w tym wypadku szybka reakcja być może zapobiegła tragedii na drodze.

36-letniego pieszego policjanci ukarali mandatem i przekazali pod opiekę rodzinie.

Warto pamiętać, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Brak takiego elementu stanowi ogromne zagrożenie.

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze

1 Comment

  • Same konfitury ukraińce u żydzi w tej polszy

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *