Pasażer „na gapę” zakończył podróż z mandatami

Doprowadzeniem do komendy i konsekwencjami finansowymi zakończyła się dla 24-latka z Ełku podróż autobusem bez biletu. Nie chciał podać kontrolerom swoich danych, a jego zachowanie pozostawiało wiele do życzenia, co nie zmieniło się także podczas interwencji policyjnej. W rezultacie 24-latek za popełnione wykroczenia musi zapłacić 900 złotych.

Okazuje się, że podróż autobusem może wymknąć się spod kontroli i przybrać niepokojący i niezgodny z prawem obrót. Pociąga też za sobą konsekwencje finansowe. Pokazuje to sytuacja, jaka wydarzyła się w Ełku (20.03.2023r.).

Policjanci zostali poproszeni o pomoc w autobusie, gdzie pracownicy mieli problem z aroganckim pasażerem bez biletu.

Mężczyzna w obecności policjantów nadal zachowywał się wulgarnie. Nie wykonywał poleceń do zachowania zgodnego z prawem, niepotrzebnie utrudniając przebieg interwencji oraz wykonywanie czynności służbowych przez funkcjonariuszy. Jego czyny zakłóciły spokój i porządek publiczny. Mężczyzna nie chciał także podać policjantom swoim danych osobowych. W konsekwencji policjanci musieli go doprowadzić do komendy.

Policjanci szybko ustalili, kim rzeczywiście jest ten mężczyzna.

Za popełnione wykroczenia 24-latek został ukarany mandatami na łączną kwotę 900 złotych.