foto. Nadesłane

Pożar galerii handlowej w Ełku. 11 zastępów pożarniczych, 40 strażaków i blisko 2,5 miliona złotych straty

Wczoraj (wtorek) doszło do pożaru centrum handlowego „Tu i teraz” przy ul. Mickiewicza w Ełku. Doszczętnie spłonął dach budynku o wymiarach 75 m na 15 m. Zgłoszenie wpłynęło po godzinie 22.

Nasza akcja skupiła się w dużej mierze na tym, żeby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na kondygnację handlową, co się udało — mówi Rzecznik Prasowy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. kpt. Grzegorz Różański.

W kulminacyjnym punkcie działań udział brało 11 zastępów pożarniczych, około 40 strażaków. W finalnym momencie akcji było podawanych 7 prądów gaśniczych.

Wiadomo też, że w wyniku pożaru nie ma osób poszkodowanych. Natomiast straty wstępnie są szacowane na około 2,5 miliona złotych. Szacunkowa wartość uratowanego mienia to blisko 15 milionów złotych. Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru.