Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
foto: www.prezydent.pl

Ustawa wprowadzająca wakacje kredytowe podpisana

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą wakacje kredytowe dla osób, które zaciągnęły kredyty w polskiej walucie na własny cel mieszkaniowy. – Ten projekt znalazł poparcie absolutnej większości parlamentarnej, został przyjęty prawie jednogłośnie – podkreślał Andrzej Duda.

Podpisana przez Prezydenta ustawa wprowadza m.in. tzw. wakacje kredytowe. To nawet 8 miesięcy bez spłaty rat kredytowych przez kredytobiorców hipotecznych, którzy zaciągnęli kredyt w złotych polskich na własny cel mieszkaniowy. Z wakacji kredytowych korzystać będzie można już od sierpnia br. przez:

  •  po 2 miesiące w trzecim i czwartym kwartale 2022 r. (4 raty kredytowe),
  •  po 1 miesiącu w każdym z czterech kwartałów 2023 r. (również 4 raty kredytowe).

Wakacje kredytowe dotyczą zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej kredytu. Terminy na spłatę rat zostaną przedłużone bez żadnych dodatkowych odsetek. Jedyne opłaty, jakie mogą się w tym czasie pojawić to opłaty ubezpieczeniowe. ( za PAP mediaroom)

 Kredytobiorcy hipoteczni, którzy zaciągnęli kredyty w złotych polskich na własny cel mieszkaniowy już od sierpnia br. będą mogli korzystać z tzw. wakacji kredytowych.

Przedłużone zostały również, do końca października, Tarcze Antyinflacyjne, które obniżają m.in. ceny paliw na stacjach benzynowych i rachunki za prąd.

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze