Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Wpłynął wniosek. Stowarzyszenie chce sprawdzić, czy radny Wesołowski mieszka w Ełku

Do rady miasta Ełku wpłynął wniosek stowarzyszenia Aktywne Mazury o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego dotyczącego zamieszkania radnego Roberta Wesołowskiego.

Do Stowarzyszenia wpłynął sygnał z prośbą o zajęcie się sprawą dotyczącą tego, że radny Robert Wesołowski prawdopodobnie zamieszkuje poza Gminą Miastem Ełk. Sygnalista wskazał, że radny Robert Wesołowski jest studentem Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach i ma mieszkać w domu studenckim w tym mieście. Tam ma skupiać swoją aktywność życiową, co sam dokumentuje, chociażby poprzez wpisy w mediach społecznościowych — czytamy we wniosku.

Radny Robert Wesołowski, według zapewnień sygnalisty, w Ełku ma jedynie pomieszkiwać od czasu do czasu.

Stowarzyszenie doszło do wniosku, że „radny Wesołowski z racji braku skupienia swojej aktywności życiowej poza Ełkiem może mieć również problem z frekwencją na posiedzeniach Rady Miasta Ełku, na co zwróciła zresztą uwagę Pani Redaktor Renata Szymaszko w artykule pt. „Wagarowicze sesyjni. Robert Wesołowski i Adam Bartoszewicz z małą frekwencją” opublikowanym na portalu miasto-gazeta.pl. Red. Szymaszko wskazała, że radny Robert Wesołowski był obecny na 76% posiedzeń Rady.

Również portal suwalki.naszemiasto.pl w artykule Pani Redaktor Heleny Wysockiej pt. „Robert Wesołowski promuje jazdę rowerem w Suwałkach” informował: „Robert Wesołowski jest ełckim radnym, ale ostatnio dużo czasu spędza w Suwałkach”. O tej samej sprawie informowała również Gazeta Wyborcza Białystok, która w artykule z 28 grudnia 2021 r. pt. „Suwałki. Rower Zimą. Przez biegun zimna na dwóch kółkach” określiła radnego Roberta Wesołowskiego w następujący sposób: „Zaprasza suwalczan, by zimą nie odstawiali roweru w piwnicy. Zachęca, by po mieście – nazywanym polskim biegunem zimna – również w mroźne dni poruszać się na dwóch kółkach. Ten ktoś to Robert Wesołowski, twórca facebookowego profilu Suwałki. Rower zimą”.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że radny Rady Miasta Ełku Pan Robert Wesołowski w oświadczeniu majątkowym grudnia 2021 r. wskazał, iż osiągnął dochód w wysokości 33 376,21 zł w Szpitalu Wojewódzkim im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach, co może dodatkowo potwierdzać, iż centrum życiowym radnego Roberta Wesołowskiego są Suwałki.”

Stowarzyszenie apeluje do radnego Roberta Wesołowskiego, że o ile zgłaszane do nich sygnały okażą się prawdziwe, aby ten zrzekł się mandatu radnego.

 Aktywne Mazury poinformowały o sprawie komisarza wyborczego i wojewodę warmińsko mazurskiego.

 

Komentarze

6 Komentarze

  • Ojej, ale 3 tysiące złotych miesięcznie odpadnie…

  • To do mieszkających poza Ełkiem radnego Karpieni, radnej Górskiej, przewodniczącego rady – Szelążka, dołączył kolejny radny. Może najwyższy czas robić sesje wyjazdowe? Toć utrudniamy im życie, a oni tak się poświęcają i łoją bezprawnie kasę.

  • Dajcie na luz z tym radnym… ja się pytam czy ten Fufrainski cyrk zapłaci za wodę , prąd i dzierżawę gruntu za postawienie namiotu z wodą ? czy mieszkańcy za to zapłacą ??? mam nadzieję, że nie.. gazeto dasz radę udzielić odpowiedzi ??? bilety maja drogie wiec powinni sie rozliczyć jak każdy.

    • A nie mogłeś napisać normalnie: ” ukraiński cyrk”? A faktury napewno są do wglądu w urzędzie lub spółkach miejskich bo to teren miasta.

      • Cieszmy się i radujmy, że nie napisał „banderowski”.

  • No to już komedia, niedługo okaże się, że mniej niż połowa ełckich radnych mieszka w Ełku, czy może tylko pomieszkuje. Czas najwyższy wszystkich pożegnać z urzędu i pomyśleć o nowych.

Comments are closed.