Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Zamienili stare buty na nowe. Szybko zostali zatrzymani

Rodzeństwo: 28-latka i 32-latek wraz ze swoimi dziećmi ukradli buty o wartości blisko 840 złotych. Wymyślili, że w kartonach po obuwiu zostawią swoje stare buty, a wyjdą w nowych.

Szybko przekonali się, że był to nieudany i… karalny pomysł. Zostali zatrzymani przez policjantów i usłyszeli zarzuty kradzieży, natomiast łup został im odebrany. 

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów obuwniczych w Ełku (18.11.2022 r.). Ze zgłoszenia wynikało, że do sklepu weszły 3 osoby dorosłe z dwójką dzieci. Osoby te zaczęły przymierzać buty.

 Wykorzystując tłok w sklepie i chwilową nieuwagę personelu, wszyscy pospiesznie wyszli ze sklepu. Jak się okazało – w nowych butach, za które nie zapłacili. Wartość obuwia to blisko 840 złotych.

Policjanci szybko ustalili wizerunek tych osób oraz ich tożsamość. Kradzieży dokonali wspólnie i porozumieniu. Nie spodziewali się, że tak szybko zostaną rozpoznani i zatrzymani przez policjantów. Jak się sami przekonali, ich pomysł był ryzykowny i nieopłacalny. Nowe buty zostały im odebrane, a teraz czekają ich konsekwencje prawne. Już usłyszeli zarzuty kradzieży.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *