Zażądał od sprzedawczyni pieniędzy, grożąc ukłuciem igłą i zakażeniem chorobą

Policjant kryminalny z Ełku w czasie wolnym od służby ujął mężczyznę, który niespełna godzinę wcześniej dokonał rozboju w sklepie. 26-latek trzymał w ręce strzykawkę z igłą wypełnioną czerwoną substancją i groził sprzedawczyni ukłuciem i zarażaniem chorobą. Ukradł pieniądze i uciekł.
Do policjantów wpłynęło zgłoszenie (03.02.2023 r.), że do sklepu wszedł młody mężczyzna i zażądał od sprzedawczyni wydania pieniędzy. W ręce trzymał strzykawkę z igłą wypełnioną czerwonym płynem i zagroził, że kobieta zostanie nią ukłuta i zarażona wirusem HIV, jeśli nie wyda mu pieniędzy. Po zabraniu gotówki uciekł ze sklepu.

Natychmiast po przekazaniu tej informacji rozpoczęło się poszukiwanie sprawcy przestępstwa. Niespełna godzinę później 26-latek został ujęty przez policjanta z Ełku, który wracał do domu po służbie i słusznie wytypował miejsce, gdzie on może przebywać. Dzięki temu 26-latek szybko trafił do policyjnej celi. Policjant pokazał, że mimo czasu wolnego nadal służy społeczeństwu i reaguje tam, gdzie potrzebna jest pomoc i łamane jest prawo.
26-latek miał przy sobie także woreczki z substancjami odurzającymi, ukryte m.in. w skarpecie. Wstępne badania pokazują, że to mefedron.
Dotychczas mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd zdecydował o objęciu 26-latka dozorem. Orzeczenie sądu zostanie zaskarżone przez prokuratora, który wnioskował o zastosowanie względem podejrzanego tymczasowego aresztowania.
Pod nadzorem prokuratury trwają dalsze czynności w tej sprawie.