Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Zmęczony poszukiwany sam zgłosił się na policję 

Bywa, że poszukiwani poświęcają wiele wysiłku, by nie zostać odnalezionym i uniknąć więzienia. Są osoby, dla których taka sytuacja, staje się w końcu jednak zbyt męcząca. Tak jak dla 33-latka, który nie mógł zaznać spokoju, bo wiedział, że policjanci go szukają. Wiedział, że zatrzymanie w końcu nastąpi, więc sam zgłosił się na komendę — informuje KPP w Ełku.

Niektórzy poszukiwani próbują wszelkich sposobów, by uniknąć kary pozbawienia wolności. Dla niektórych jednak ciągłe ukrywanie się jest w którymś momencie za bardzo wycieńczające.

Pokazuje to nietypowe zdarzenie z ełckiej komendy.

Do jednostki przyszedł mężczyzna, który twierdził, że jest poszukiwany. Nie chciał już dłużej się ukrywać przed organami ścigania, bo wiedział, że policjanci go szukają i był już tym zmęczony. Wiedział, że w końcu i tak zostanie zatrzymany przez policjantów, więc postanowił sam w końcu się zgłosić i pozbyć się ciążącego mu niepokoju.

Funkcjonariusze potwierdzili, że 33-latek rzeczywiście ma status osoby poszukiwanej. Mężczyzna dotychczas unikał zasądzonej kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. W tej sytuacji policjanci zatrzymali 33-latka, który już trafił do zakładu karnego.

Komentarze